Odkurzacz dla programisty – jaki model wybrać?

Hej,

Korzystając  z wolnego czasu postanowiłem pomyśleć nad odkurzaczem do domu 🙂 Tak, tak, na urlopie myślę o takich rzeczach 🙂

Jako fan gadżetów i nowych technologii pomyślałem nad iRobot Roomba. Przyznam, że nie mam z takimi sprzętami żadnego doświadczenia. Mój jedyny kontakt z autonomicznym sprzętem sprzątającym miał miejsce bodajże w Media Markt, gdzie na stoisku prezentowane były 3 autonomiczne roboty sprzątające.

Gdy zacząłem zagłębiać się w temat okazało się, że nie jest tak różowo, ale też nie jest źle. Generalnie jest kilka różnych modeli i kilku różnych producentów, którzy robią przyzwoite roboty.

Znalazłem ciekawe zestawienie:
https://www.pcworld.pl/ranking/Ranking-odkurzaczy-automatycznych-porownanie-10-najlepszych-robotow-sprzatajacych-w-Polsce-Jaki-odkurzacz-automatyczny-kupic,408106.html

Niestety ceny nie są niskie i na przyzwoity model trzeba wydać w granicach 3000zł 🙁 Za nowinki techniczne trzeba sporo płacić, ale mniejsza o to, gdzieś w komentarzach znalazłem informację, że większość z tych nowinek odbija się od mebli i w ten sposób określa topografię pomieszczenia. Ma po prostu czujniki dotykowe, mechaniczne… moim zdaniem LIPA!

Szukając informacji o czujnikach trafiłem na producenta, który posiada modele z czujnikami laserowymi, podobno nie uderzają w meble!

Chodz o firmę Neato, poniżej macie link do videotestu:

Wygląda przyzwoicie, a cena modeli firmy Neato jest niższa od cen Roomby.
Najlepiej byłoby przetestować takie roboty przed ich zakupem.

Dam znać, jak na coś się zdecyduję.

AKTUALIZACJA!

Słuchajcie byłem na żywo obejrzeć kilka modeli robotów sprzątających, ale większość z nich miała czujniki „uderzeniowe”. Jako, że byłem już w mocnej potrzebie zdecydowałem się na rozwiązanie pomostowe. Zakupiłem odkurzacz pionowy, akumulatorowy marki Bosch z elektroszczotką i na razie mi to wystarczy. Nie oznacza to, że zrezygnowałem z zakupu robota, jedno drugiego nie wyklucza!

 

2 myśli do „Odkurzacz dla programisty – jaki model wybrać?”

  1. ja tam zdecydowałem się ostatnimi czasy na roombę i7+ i to dopiero jest bajer. nie dość że sprząta to i jeszcze sama opróżnia pojemnik 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *