Wizyta na Poznań Game Arena 2018 – PGA

Hej,

Korzystając z weekendu, konkretnie w sobotę, postanowiłem wybrać się do Poznania na targi gier i multimediów. Jest to podobno jedna z największych imprez tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej. Nigdy nie byłem, czas było to zweryfikować osobiście.

PGA 2018
Poznań Game Arena 2018

Dojazd do Poznania przebiegł szybko, auto zostawione na parkingu MTP, kawałek pieszej wędrówki, skanowanie biletu i jestem na terenie MTP (Międzynarodowe Targi Poznańskie). Pełen entuzjazmu wchodzę do pierwszej hali i widzę pierwszą długą kolejkę do… „Giermaszu” CDP.PL . Efekt kolejki działał jak wabik dla kolejnych oczekujących, także kolejka stale zasilała się kolejnymi oczekującymi. Tymczasem oferta wewnątrz „Giermaszu” mnie osobiście nie powaliła – ten filmik to dobrze podsumuje:

Niestety widok kolejki prześladował mnie już do końca zwiedzania targów. Każda hala to kolejka/kolejki. Ilość stanowisk dla graczy była duża, ale i tak za mała na ilość odwiedzających targi. Wizja czekania po 30 minut, żeby w coś w pograć… eee to nie dla mnie. Chyba już za stary na to jestem 🙂

W czasie targów nie zabrakło prezentacji ciekawych tytułów np.
Farming Simulator 19, Call of Duty, World War 3, Frostpunk i innych

Najmocniejszą stroną tych targów to sekcja konferencji – tam było spokojnie i profesjonalnie, esport oraz strefy spotkań graczy ze swoimi fanami, wyłączam z tego strefę z dodatkowych haraczem. Jedna ze stref wymagała zakupu dodatkowego biletu i … tam też była kolejka $$$ SICK!

Na targach można było też skorzystać ze stref gastronomicznych, w tym food-trucków, a także zakupić trochę hardware dla graczy.

Podsumowując… drugi raz raczej się tam nie pojawię, chyba że na konferencjach.

Aktualizacja:
Zapomniałem dopisać, że w ten sam weekend, dokładnie w niedzielę, odbywał się w Poznaniu maraton, o czym dowiedziałem się w sobotę wieczorem. Miasto miało zostać sparaliżowane od 08:00 do godziny 15:00, a ja zamiast spokojnie przenocować zdecydowałem się ewakuować w sobotę w nocy. Wizja zablokowania samochodu skutecznie wyleczyła mnie z pomysłu zostania w Poznaniu na noc. Na szczęście hotel bez problemu anulował moją rezerwację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *