Zamówiłem Macbook’a Pro M1 :)

Od pewnego czasu szukałem jakiegoś następcy dla mojego laptopa Dell Precision M4800, o czym wspominałem we wcześniejszych wpisach. Ogólnie jestem z niego bardzo zadowolony, służył mi całkiem dobrze i nadal będzie to robił tylko w innych zadaniach.
Odnośnie nowego laptopa, to byłem prawie zdecydowany na nowe modele Lenovo serii Legion 5 ale… ostatnimi czasy bardzo do gustu przypadły mi niewielkie wymiary laptopów Macbook przy zachowaniu długiego czasu pracy na baterii i dobrej wydajności. Czasami mam okazję wyjechać i pracować np. bezpośrednio u klienta, wtedy targanie Della z zasilaczem 180W jest średnio wygodne. Dodatkowo w cenie laptopa mamy system operacyjny MacOS, który będzie poprawnie współpracował ze sprzętem.
Niestety tego samego nie można powiedzieć o Legionach, które po instalacji np. Ubuntu czasami nie radzą sobie np. z wybudzeniem z trybu uśpienia. Taki feedback otrzymał od znajomego, które ostatnio nabył Legiona i korzysta z dwóch systemów operacyjnych: Windows + Ubuntu. Zresztą podobne „jazdy” mamy w swoim Dellu. Windows działa poprawnie, ale na Ubuntu dość często mam sytuacje, w których komputer albo nie może do końca się wybudzić, albo po zamknięciu klapki nie chce przejść w tryb uśpienia o czym dowiaduję się gdy bateria rozładuje się do końca. Walki ze sterownikami, zmianą konfiguracji są dość żmudne i nie udało mi się rozwiązać problemów do końca.

Odnośnie Macbooka Pro, to zamówiłem wersję 2020 wyposażoną w procesor M1, wyświetlacz 13″, 16GB RAM i dysk 1TB, liczę że taki zestaw pozwoli mi spokojnie pracować w IDE Jetbrains PHPStorm (PHP) i IntelliJ IDEA (JAVA) zachowując wysoki poziom wygody. Jak to będzie wyglądać, czas pokaże, z pewnością podzielę się swoimi opiniami na łamach bloga. Niestety za sprzętem będę musiał trochę … poczekać, bo dotrze do mnie za kilka miesięcy. No nic, do tego czasu będę pracować na Dellu. Poniżej macie filmik z testów i porównania Macbooka serii Air i Pro.

https://youtu.be/k803MKuaf5Y

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *