AOC Q3279VWF – opinie

Witam,

W tym tygodniu, dokładnie w poniedziałek dotarł nowy monitor AOC Q3279VWF…. pierwsze wrażenie: zła decyzja, jest za duży!!!

Po chwili nerwy opadły, porządkuje biurko, szybki montaż podstawy i stawiam monitor na biurku… nadal wydaję mi się, że jest za duży. Rozmiar 28 cali to byłby idealny rozmiar, no cóż nie można mieć wszystkiego przy tak dobrej cenie – czytajcie dalej!

Biorę się za podłączenie monitora do mojej stacji roboczej. Jako, że miałem wcześniej przewód HDMI-DVI, spróbowałem z niego skorzystać, ale po uruchomieniu komputera natywna rozdzielczość monitora nie została wykryta. Dostępna była tylko rozdzielczość 1920x1080px. W zestawie do monitora dostajemy wszystkie niezbędne kabelki (lub bardziej poprawnie przewody, bo kabel to w ziemi się kładzie 😉 ), także szybka zmiana przewodu na przewód HDMI-HDMI, kolejna próba i wszystko gra. Dodam tylko, że nie pracuję na Windowsie ;), to nie jest takie oczywiste, że wszystko zawsze działa poprawnie w trybie plug and play.

W końcu mogłem przystąpić do normalnego korzystania z nowego ekranu, niestety matryca nie jest matowa, przed zakupem trzeba zweryfikować czy nie będzie nam to przeszkadzać. U mnie biurko jest tak ulokowane, że „lustrzana” matryca nie jest problematyczna, ale w innym pomieszczeniu taka matryca nie miałaby racji bytu.

Na drugi dzień, przychodzę do biura, siadam i nie miałem już żadnych uwag odnośnie rozmiaru, jest OK! 32 cale są jak najbardziej w porządku, lustrzana matryca… da się przemęczyć, zwłaszcza przy takim ustawieniu biurka jakie mam u siebie. Bez problemów udało się skonfigurować odświeżanie 75Hz przy natywnej rozdzielczości 2560x1440px. Kilka słów o kątach, przy zastosowanej matrycy typu MVA i rozmiarze ~32 cali, patrząc na ekran niestety widać, że nie jest to silna strona tego monitora. Matryca ma również tendencję do pozostawiania ciemnego cienia przy przemieszczaniu wyświetlanych, ciemnych elementów. Jest kilka testów w Internecie, można poszukać i zobaczyć.
Najlepiej jednak iść do sklepu i ocenić przed zakupem czy będzie to dla nas problematyczne. Poza tym często cena internetowa i sklepowa tego monitora jest taka sama, więc taka forma zakupu może być dla niektórych wygodniejsza od zakupu na odległość.

W internetowych opiniach często pojawiają się wpisy o badpixelach już po jednym dniu użytkowania, ja po tygodniu użytkowania nic nie zauważyłem.

Do pracy biurowej, filmów i gier (ale nie dla gamerów) myślę, że ten monitor będzie dobrym wyborem, głównie z uwagi na rozmiar i cenę. Poważnie rozważam zakup drugiej sztuki w najbliższym czasie.

Czekam na Wasze opinie. Wrzucam link do ceneo.pl: https://www.ceneo.pl/58454911 – obecna cena, na dzień wpisu to ~800zł z dostawą.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *